Köhögés kezelése természetesen: kakukkfű, lándzsás útifű, méz

Köhögés kezelése természetesen: kakukkfű, lándzsás útifű, méz

Köhögés kezelése természetesen: kakukkfű, lándzsás útifű, méz 

 

Az őszi-téli hónapokban, de a tavaszi hűvös reggeleken gyakran kialakulhat a felső légutak, az orrüreg és a tüdő között található hörgők gyulladásos megbetegedése, melynek gyakori kísérője a száraz vagy a hurutos köhögés. Amennyiben a megfázás nem jár magas lázzal vagy egyéb komolyabb tünettel, akkor érdemes lehet kipróbálni azokat a gyógynövényeket, természetes módszereket, amelyekkel hatékonyan és biztonságosan csillapítható a köhögés.

A köhögés egyébként egy védekező reflex, ami a légutak megtisztítását segíti elő, melyet a nyálkahártyáját érő inger, vagy a lerakódott váladék vált ki. Lényeges azonban, hogy megkülönböztessük a száraz és a hurutos köhögést, mivel a száraz köhögés nyugtató hatású gyógynövényekkel, a hurutos köhögés pedig gyulladáscsökkentő, köptető és slejmoldó képességű növényekkel kezelhető. Tehát hurutos köhögés esetén nem javasolt semmilyen köhögéscsillapító szer szedése, ugyanis nem szabad akadályozni a szervezet természetes védekezését, a váladék eltávolítását.

Természetes köhögés elleni szerek

Kakukkfű

A kakukkfű illóolajának legfontosabb összetevői a karvakol és a timol, melyek erős fertőtlenítő, baktérium-, vírus- és gombaölő, illetve gyulladásgátló vegyületek. A kakukkfű egyébként hatékonyan erősíti az immunrendszert, ezáltal hozzájárulhat a betegségek megelőzéséhez, de emellett hatékonyan képes kezelni a hörgőgyulladást és a köhögést, míg orrdugulás esetén inhaláló szerként használható. A kakukkfű köptető és nyákoldó képességével gyorsítja a hurutos váladék felszakadását, megnyugtatja a légutakat. Emellett enyhíti a torokgyulladást, vírusos megbetegedéseknél pedig felgyorsíthatja a gyógyulást, csökkenti a kellemetlen tüneteket.

Lándzsás útifű

A lándzsás útifüvet már nagyon régóta alkalmazza az emberiség a köhögés ellen, mivel teljesen természetesen képes hozzájárulni a megfázásos betegségek gyógyításához, ráadásul gyermekek számára is biztonságosan adható. Ez a kitűnő gyógynövény egyaránt hatást gyakorol a légúti nyálkahártyára és az izmokra is, oldja a légcsőhurutot, csillapítja a torokfájást, valamint csökkenti a gyulladást. A lándzsás útifű védőréteggel vonja be a torok nyálkahártyáját, aminek köszönhetően jelentősen képes csillapítani a köhögési ingert. Továbbá elősegíti a köpetképződést, oldja a letapadt nyákot.

Borsmenta

A borsmenta olaj használatával sikeresen csillapítható a köhögési inger, mivel csökkentheti a vérbőséget, és oldhatja a görcsös köhögést is. Az orr alá csepegtetve szinte azonnal könnyebbé teszi a légzést, illetve a köhögési ingert is csökkenti. A borsmenta tehát képes megszüntetni az orrdugulást és az orrjáratok gyulladását, így felgyorsíthatja és megkönnyítheti a megfázásos betegségek gyógyulását, csökkenti a hörgőszűkületet és a köhögési ingert.

Hársfavirág

A hársfavirág az egyik legjobb gyógynövény a megfázásos, lázzal járó betegségek gyógyítása terén. Kiemelkedő hatékonysággal alkalmazható a torokfájás és a köhögés enyhítésére, illetve a láz csillapítására. A hársfavirág erősíti az immunrendszert, oldja a hörghurutot, a nyákot, illetve izzasztó hatásával is hozzájárul a gyorsabb gyógyuláshoz.

Méz

A méz köhögéscsillapító hatása felérhet a gyógyszerek erejével. A méz nagyon erős gyulladáscsökkentő, baktérium- és vírusellenes hatással rendelkezik, emiatt ajánlott torokfájás ellen is, illetve kitűnően képes csillapítani az éjszakai köhögést is. Cirommal együtt fogyasztva pedig annak összehúzó hatása felgyorsíthatja a letapadt váladék felszakadását és kiürülését. Tovább fokozhatjuk a méz gyulladásgátló hatását, ha hagyma héjából főzött teában keverjük el, ami kiemelkedően hatékony tud lenni a megfázás kezelésében, valamint hurutnál köptetésre is.

Kamilla

A kamillás gőzölés nagyon kedvező hatású lehet megfázás esetén, a benne lévő illóolajok enyhítik a köhögést, valamint a bakteriális, vírusos légúti fertőzések panaszait. Ráadásul a kamillát kisgyermekek is biztonságosan ihatják, belélegezhetik.

Gyömbér

A gyömbér főként a száraz köhögés ellen vethető be, csökkenti a hörghurut és a megfázás tüneteit, illetve kitűnő gyulladáscsökkentő hatással bír. Járványos időszakokban hozzájárulhat a vírusos betegségek megelőzéséhez, ugyanis nagyszerű méregtelenítő, vírusellenes, gombaölő hatásának köszönhetően erősíti a szervezet immunitását, ezért sikeresebben képes kivédeni a kórokozók támadásait.

A gyömbér már kialakult betegség esetén is segíti a gyógyulást, izzasztó és tisztító hatású, gyorsítja a lábadozás folyamatát, oldja a letapadt nyákot, csillapítja a torokfájást és a köhögést. Emellett jótékonyan hat az emésztésre, csökkenti a hányingert és az émelygést, javítani tudja az étvágyat is, mely hatások ugyancsak támogatják a gyógyulási folyamatot.

Édesgyökér

Az édesgyökeret legtöbbször a köhögés és a torokfájás enyhítésére használják fel, számos megfázás elleni és köhögéscsillapító készítmény összetevője. Az édesgyökér hatóanyagai enyhítik a hörgők görcseit, feloldják a nyákot, csillapítják a köhögést, köptető és gyulladáscsökkentő hatásúak.

Eukaliptusz

Az eukaliptusz olaja cineoltartalma által hűsítő és nyákoldó hatással bír, nagyszerű köptető és görcsoldó gyógynövény. Az eukaliptusz főként légúti megbetegedések, nátha, influenza esetén javasolt bedörzsöléshez, inhaláláshoz. Remekül képes csillapítani a köhögést, segíti a letapadt nyák felköhögését, könnyíti a légzést, tisztítja az orrot, fokozza a tüdő kapacitását. Igazoltan hatékony a légzőszervi- és bőrfertőzéseket kiváltó baktériumokkal, vírusokkal szemben, mivel képes elpusztítani a kórokozókat.

Édeskömény

Az édeskömény megfázás esetén kedvező hatású a hörgőkre, és főként a száraz köhögést képes megszüntetni rövid időn belül. Fokozza a légutakban lévő csillószőrök aktivitását, támogatja a letapadt váladék felszakadását. Az édeskömény gyulladásgátló hatása által gátolja a kórokozók elszaporodását, így képes lehet megelőzni a vírusos, járványos időszakokban a megbetegedést, de a már kialakult betegség esetén is meg tudja akadályozni a súlyosabb szövődmények létrejöttét.

Mezei zsurló

Csillapítja a köhögést, enyhíti a torokgyulladást, támogatja az immunrendszer erősítését, így a szervezet hatékonyabban képes fellépni a baktériumok, a vírusok, a fertőzések ellen. Mindezeknek köszönhetően a mezei zsurló igen kedvező hatású lehet megfázás, nátha esetén.

Bodza

Az egyik leghatékonyabb természetes szer a torok- és mandulagyulladás, a nátha és az influenza kezelésében. Képes megszüntetni a torokfájást, a fejfájást és az orrfolyást, csillapítja a köhögést, hozzájárul a láz és az izomfájdalmak csillapításához.

Oregano

Kitűnő természetes antibakteriális és köhögéscsillapító hatásának köszönhetően hatékony a légúti és az emésztőrendszeri fertőzések kezelésében is, képes elpusztítani a kórokozókat, csökkenti a gyulladásokat. Görcsoldó képességével nem csak a köhögést enyhítheti, hanem a menstruációs görcsöket és az enyhébb fejfájást is.

Kapcsolódó ViroStop termékek:

ViroStop – Cistus Incanus – pasztilla- 30db

ViroStop orrspray – 20ml

ViroStop – Cistus Incanus – szájspray – 30ml

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük