Antibakteriális és gyulladáscsökkentő tulajdonságai miatt kisebb sebek, égési sérülések, rovarcsípések kezelésére is használható
A lándzsás útifű az egyik legnépszerűbb és legrégebbi gyógynövény. Ismert házi gyógymód a köhögés ellen, és természetes úton gyógyítja a megfázást. A légutak nyálkahártyájára és izmaira is hatással van, a gyulladást csökkenti, a torokfájást enyhíti, a légcsőhurutot oldja. Erős köhögés és tuberkulózis (TBC) kezelésére is használják. A légúti megbetegedések mellett kiváló sebgyógyító, vértisztító hatása van, vérszegény, gyenge tüdejű betegek állapotát javíthatja.
A lándzsás útifűről
Hosszúkás levelei cser- és nyálkaanyagokat, flavonoidokat, érfalat és porcot erősítő kovasavat, káliumsót, cinket, immunerősítő C-vitamint és iridoidokat tartalmaznak, amelyek segítik a köhögés során felszakítani és eltávolítani a váladékot.
Torokfájás ellen
Öblögető- és gargarizálószerként gyorsan csillapítja a torokfájást, valamint gyógyítja a szájon belüli gyulladásokat és a sebeket. Nemcsak betegség esetén fogyasztható, hanem megelőző szerként is használható, kiválóan tisztítja a vért, a kórokozókat elpusztítja, a salakanyagokat eltávolítja.
Köhögéscsillapítás, gyulladáscsökkentés
A lándzsás útifűből készült teák, szirupok és oldatok rendkívül hatékony gyulladáscsökkentő és köhögéscsillapító tulajdonságokkal bírnak az útifűben található nyálkaanyagok miatt. Kivonatát természetes köptetőként használják légúti megbetegedések esetén a köhögés gyors enyhítésére. A letapadt nyákot oldja és elősegíti a köpetképződést. Védőréteggel vonja be a torok nyálkahártyáját, ezáltal enyhíti a gyulladásos tüneteket és csökkenti, sőt megszünteti a köhögési ingert. Fogyasztása biztonságos, íze kellemes, így gyermekeknek is nyugodtan adható.
Tüdőerősítés
Tisztítja a vért, a tüdőt és a gyomrot, így gyenge tüdejű, gyakori köhögéssel, rekedtséggel, veseproblémával küzdőknek, sápadt arcbőrűeknek, vérszegényeknek, gyakori gyomorégéssel, kiütésekkel küzdőknek vagy fokozott májfoltosodás esetén hasznos gyógynövény lehet.
Máj- és epebántalmakra
Az útifűmagvak hatóanyagai gátolhatják az epekőképződést, így nagy segítséget jelent a máj-epeköves betegeknek, mind a megelőzésben, mind a kiegészítő kezelésben. Kakukkfűvel keverve megelőzheti a kőképződést és a hólyagbetegséget.
Fertőtlenítés, sebgyógyítás
Antibakteriális és gyulladáscsökkentő tulajdonságai miatt kisebb sebek, égési sérülések, rovarcsípések kezelésére is használható. Összezúzott levelei fertőtlenítik, összehúzzák és bezárják a sebeket, elősegítik a véralvadást. Az új sérülések mellett a régi sérüléseken, hegekre is rendkívül hatékony.
Kiváló tisztító, gyógyító és méregtelenítő gyógynövény, amely elpusztítja a káros baktériumokat, gombákat, parazitákat és egyéb kórokozókat, valamint felgyorsítja a salakanyagok természetes kiürülését.
Milyen panaszok esetén segíthet a lándzsás útifű?
• torokfájás
• köhögés
• fogínygyulladás
• felső légúti fertőzés
• vírusfertőzés
• gyenge tüdő
• epekövesség
• hólyaggyulladás
• veseproblémák
• vérszegénység
• gyomorégés
Fontos!
Az útifű hosszú távon nem okoz kellemetlen mellékhatásokat, de terhes és szoptatós anyáknak nem ajánlott nagy mennyiségben fogyasztani.
Kapcsolódó Termékkategória
- Gyógynövények
- Gyógynövény és élvezeti teák
- Naturland gyógynövénytea
- Mecsek Gyógynövényteák
- Influenza, megfázás, allergia
- Vírus, baktérium, gomba
- Felfázás, húgyúti fertőzés
- Méregtelenítés, lúgosítás