Lenmag, Kultúrlen, Termesztett len, Házi len

Lenmag, Kultúrlen, Termesztett len, Házi len

A lenmag hatóanyagai megakadályozzák a koleszterinlerakódást az erek falán, szerepet játszhatnak az infarktus megelőzésében

A lenmag kiváló vitaminforrás, ásványianyag- és nyomelem-pótló, bátran fogyaszthatják lisztérzékenyek és vegetáriánusok is. Magas rosttartalma segíti a gyomor- és bélrendszer egészséges működését, jótékony zsírsavai pedig megelőzhetik a szív- és agyi megbetegedéseket, javítják az általános egészségi állapotot, növelik a fizikai és szellemi teljesítményt, valamint fokozzák a fertőzésekkel szembeni ellenállóképességet.

Mi található a lenmagban?

A lenmag körülbelül 35 százalék zsírt tartalmaz, amelynek több mint 70 százaléka esszenciális, a szervezet számára nélkülözhetetlen zsírsav. Emellett többféle hasznos olajat, fehérjét és magas mennyiségű A-, B-, C-, D- és E-vitamint tartalmaz. Az ásványi anyagok között megtalálható benne a kalcium, magnézium, kálium, nátrium, vas, foszfor, jód, kén, króm, klór, cink, mangán, alumínium, szilícium, fluor, réz, nikkel és kobalt. A lenmag héjában lévő nyálkaanyag kiváló telítőszer, 100 grammja akár 3 liter vizet is megköt.

Szív- és érrendszeri betegségek kockázatának csökkentése

A lenmag hatóanyagai megakadályozzák a koleszterinlerakódást az erek falán, szerepet játszhatnak az infarktus megelőzésében. Omega-3 zsírsavai pedig akár vissza is fordíthatják a szívbetegek artériájának meszesedését és beszűkülését.

Omega-3 zsírsavak pótlása

A lenmag az Omega-3 zsírsavak természetes, növényi forrása. Ezek a létfontosságú tápanyagok segítenek egészségesen tartani a szívet, javítják az agy és a hormonháztartás működését, erősítik a csontokat, lassítják az ízületek kopását.

Ízületi gyulladás és porckopás

Az Omega-3 zsírsavak jótékonyan hatnak az ízületi megbetegedésekre, rugalmasan tartják a szalagokat, megolajozzák a porcokat. Nemcsak a megelőzésben segítenek, hanem csökkentik a gyulladásos betegségek tüneteit is.

Cukorbetegek számára is hasznos

A lenmag rendszeres fogyasztása csökkenti a vércukorszintet és a vér inzulinszintjét, növeli a sejtek inzulinérzékenységét. Kiemelten hasznos a cukorbetegség megelőzésében és a diabéteszes diéta részeként.

Emésztési problémákra

A lenmag támogatja a gyomorsav egészséges termelődését, megelőzheti a gyomorfekély kialakulását, és segíti a már kialakult fekély gyógyulását. Nyálkaanyaga védőréteget képez a gyomorban, enyhíti az irritációkat és magas rosttartalmával szabályozza a bélműködést, különösen hatékony székrekedés ellen.

Méregtelenítő hatás

A lenmag szabályozza a vérzsírszintet, hozzájárul a máj méregtelenítő munkájához, és elősegíti a bőrbetegségek, például az ekcéma tüneteinek csökkentését.

Bőr és haj ápolása

A lenmag főzete a kozmetikában is használatos, bőrkondicionáló, gyulladáscsökkentő hatású, különösen száraz, zsírhiányos, öregedő bőrre ajánlott. Segíti a bőr hidratálását és feszességét, valamint erősíti a hajat és a körmöket.

Fogyókúrában is hatékony

Magas rosttartalmával és egészséges zsírsavaival növeli a szervezet teltségérzetét, csökkentve az éhségérzetet és a kalóriaigényt, így hatékonyan támogatja a fogyókúrát.

A lenmag felhasználása

A lenmag egészben, pékáruk megszórására, kenyérbe és süteményekbe sütve is fogyasztható. Őrölve helyettesíthető vele a liszt, például kenyér, tészta, húsfélék panírozásához, vagy főzelékek sűrítésére. Hidegen sajtolt olaj formájában ételek, saláták ízesítésére is felhasználható. Teát is főzhetünk belőle, vagy főzetéből borogatás készíthető.

Fontos!

A lehetséges hormonális hatások miatt a terhesség és szoptatás idején javasolt kerülni a lenmag nagyobb mennyiségű fogyasztását. Ugyanez érvényes minden hormonális egyensúlyt befolyásoló állapot esetén.

Kapcsolódó Termékkategória

Kapcsolódó Termékek


Átmeneti készlethiány, jelenleg nem rendelhető

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük