Jód pótlásához biztonságos és hatékony forrás a GAL Jód-komplex!
A GAL Jód-komplex egy teljes spektrumú jódkészítmény. A pajzsmirigy hormonjainak képzéséhez a szervezetnek jódra van szüksége. A jód részt vesz az anyagcsere megfelelő működésében, biztosítja a csecsemők és gyerekek szellemi fejlődését.
A jód egy olyan esszenciális, az ember számára abszolút létfontosságú nyomelem, aminek 2-féle formáját igényli a szervezet: a jodidot és az elemi jódot. A legjobb természetes és mesterséges jódforrásokban mindkét forma megtalálható, azonban az elemi jód sokak számára kellemetlen ízű és szagú, ráadásul erősen illékony is. A teljes spektrumú Jód-komplex éppen ezért úgy lett megalkotva, hogy alapállapotában nincs benne elemi jód, a gyomorsavval való találkozásakor azonban az szabadul fel belőle. Jodid az átalakulás után is található benne.
GAL Jód-komplex
A jód a pajzsmirigy által termelt hormonok egyik alkotórésze, ezért kulcsfontosságú a pajzsmirigy normál működéséhez. Emellett fontos szerepet tölt be az energiatermelő anyagcsere-folyamatokban is. A jódról általában mindenkinek a pajzsmirigy egészsége jut eszébe, ám korántsem csupán a pajzsmirigy működéséhez nélkülözhetetlen. Ugyanis még számos másik jódigényes szerv, szövet és sejt van a szervezetben, amelyeknek ugyancsak szükségük van erre az elemre, méghozzá mindkét formájára az egészséges szerkezeti felépítés megőrzéséhez és a kritikus élettani funkciók fenntartásához:
- idegrendszer
- immunrendszer
- belső és külső elválasztású mirigyek
- gyomor-bél traktus
- bőr
- szívizom, harántcsíkolt izmok
- reproduktív szervek: petefészkek, mellek, méh, férfiaknál a prosztata
>>> Fedezze fel az összes GAL készítményünket!
Ha túl alacsony a jódbevitelünk, akkor a szervezet intelligens rendszerként próbálja elosztani fontossági sorrend szerint azt a csekély mennyiségű jódot, amihez hozzájut. Ebben az esetben versengés alakul ki a jódigényes szervek és szövetek között, így a sor végén szereplők nem fogják megkapni a számukra optimális mennyiséget, ezért kompenzációs mechanizmusok fokozott működtetésére kényszerülnek. Ennek pedig hosszú távon az lehet a következménye, hogy elváltozások alakulnak ki a szövetszerkezetükben és funkciózavarok léphetnek fel.
Milyen tüneteket okozhat a jódhiány?
A jódhiány alapvető tünetei közé tartoznak a különféle pajzsmirigyproblémák (alulműködés, göbök, golyva), a méhmiómák, a mellekben kialakuló csomók, az endometrium / méhszáj problémák, férfiak esetén pedig a prosztataproblémák. Gyermekeknél a jódhiány okozhatja az idegrendszer fejlődési rendellenességeit, az emésztőrendszer problémáit, az immunrendszer zavarait, az idegrendszer rendellenes működését, illetve ködös agyat, a memória- ill. koncentrációzavarokat is. E tünetek, problémák kialakulásában természetesen a jódhiány nem az egyedüli befolyásoló tényező, ám egy olyan faktor, amely fontosságát még nem ismerték fel, illetve nem hangsúlyozták eléggé.
Pótolja a jódot kiemelkedően hatékonyan és teljesen biztonságosan a GAL Jód-komplex segítségével!
Kapcsolódó GAL készítmény:
További cikkek GAL termékekről:
Fizikai és szellemi teljesítőképesség fokozása a GAL Sensoril Ashwagandha segítségével!